رویداد سراسری پیاده روی و نشاط در روز طبیعت

همراه گام با حمایت فدراسیون ورزشهای همگانی رویداد سراسری پیاده روی و نشاط در روز طبیعت را در روزهای ۱۰-۱۱-۱۲-۱۳ (روز طبیعت) فروردین ۱۳۹۷ با شعار «در روز طبیعت، برای محیط زیست پاک قدم بزن» بر بستر اپلیکیشن پیاده روی همراه گام برگزار می کند.

هدف رویداد

دعوت سراسری از مردم ایران به قدم زدن در روزهای ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ (روز طبیعت) فروردین ۱۳۹۷ بهمراه اپلیکیشن پیاده روی همراه گام، بمنظور ترویج فرهنگ پیاده روی، ارتقاء تندرستی ، نشاط عمومی با تاکید بر حفاظت از طبیعت و محیط زیست پاک.

مولفه های اصلی رویداد

 1. پیاده روی: نماد اهمیت دادن به سلامتی و تندرستی با موثرترین ورزش همگانی
 2. روز طبیعت: نماد روز پیوند مردم ایران با طبیعت
 3. محیط زیست: نماد احترام انسان به طبیعت / نیاز انسان برای زندگی /  بستر گردشگری مسئولانه

نحوه شرکت در رویداد

 1. اپلیکیشن پیاده روی همراه گام را رایگان نصب کن
 2. پیاده روی کن و حداقل یک بن همراه امتیاز بگیر
 3. روی دکمه بن همراه کلیک کن و حداقل در قرعه کشی جوایز یکی از برندها ثبت نام کن
 4. حالا در روزهای ۱۰-۱۱-۱۲-۱۳ (روز طبیعت) فروردین در هر جایی که هستی و هر وقت که دوست داشتی شروع به راه رفتن در فضای باز کن و هر چی بیشتر پیاده روی کنی امتیاز بیشتری میگیری

محل برگزاری

 در مکان ها و فضاهای شهری و روستایی به ویژه پارک ها، بوستان ها، عرصه های طبیعی(جنگل، دشت، کوه، بیابان و ساحل) و مسیر های پیاده روی؛

جمعیت مخاطب

 همه افراد و اقشار جامعه دارای گوشی های هوشمند؛

نوع ورزش همگانی و فعالیت بدنی

 قدم زدن، پیاده روی آرام و سریع، دویدن آرام به صورت انفرادی، گروهی و خانوادگی؛

نحوه محاسبه امتیاز

 1. به ازای مسافت طی شده- هر ۵ هزار گام یا ۳ کیلومتر در روز، ۱۰ امتیاز به فرد اعطا می گردد.
 2. متناسب با هر ۲۵۰۰ گام یا ۵/۱ کیلومتر بیشتر ۲ امتیاز در روز به امتیاز فرد اضافه می شود.

 حامیان تندرستی

همراه گام از تمامی سازمان ها ، موسسات و شرکتها (برندها) دعوت میکند تا در راستای انجام مسئولیتهای اجتماعی، با تخصیص جوایز و مشارکت در این رویداد، در تشویق مردم به پیاده روی روزانه بیشتر، بهبود سبک زندگی و حرکت به سمت تحقق جامعه سالم، سرزنده و بانشاط سهیم باشند. حامیان تندرستی که با حمایت و جوایز خود در این رویداد مشارکت نموده اند بشرح زیر میباشند:

 1. هیات ورزشهای همگانی استان تهران
 2. شرکت ارتباطات مبین نت
 3. موسسه ورزشی آوای هورمان

جوایز و هدایا

به افراد شرکت کننده در این رویداد توسط فدراسیون و همراه گام تقدیرنامه و حداقل جوایز زیر به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) اعطا می شود. (در صورت افزایش جوایز در وبسایت و  اپلیکیشن همراه گام اعلام خواهد شد).

 1. سه (۳) جایزه نقدی پنج میلیون ریالی به ۳ نفر
 2. ده (۱۰) جایزه نقدی یک میلیون ریالی به ۱۰ نفر
 3. پنج (۵) عدد ساعت ورزشی VIP به ۵ نفر

زمان قرعه کشی

قرعه کشی این رویداد به صورت الکترونیک در روز شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ در حضور ناظر فدراسیون ورزشهای همگانی به مناسبت روز جهانی بهداشت، با شعار ” افزایش پوشش همگانی بهداشت با مشارکت همه افراد جامعه” و نامگذاری سال ۱۳۹۷ توسط فدراسیون ورزش همگانی با شعار “ورزش همگانی فرصتی فراگیر برای ارتقای سلامت و امنیت ملی” در مکانی که متعاقبا اعلام خواهد شد، برگزار می شود.

شبکه های اجتماعی

شما میتوانید از مشارکت خود در این رویداد و سهم خود در تحقق شعار «در روز طبیعت، برای محیط زیست پاک قدم بزن» عکس بگیرید و با هشتگ #همراه_گام در شبکه های اجتماعی باشتراک بگذارید.