چگونه پیاده روی کنیم؟

چگونه پیاده‌روی کردن اهمیت بسزایی در سلامتی و تندرستی شما خواهد داشت، چرا که پیاده روی مانند سایر ورزشها از یکسری قوانین مهم و ساده تبعیت می کند. اگر بدلایل محکم تصمیم به شروع پیاده روی روزانه گرفته اید، داشتن یک برنامه ساده و اصولی موجب بهبود حس خوبتان شده و انگیزه شما برای تداوم آنرا بیشتر می کند. از این رو رعایت برخی نکات در هنگام پیاده‌روی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

چگونه پیاده روی را شروع کنیم؟

چگونه پیاده روی را شروع کنیم؟ افرادی که تازه شروع به پیاده‌روی می‌کنند نباید مسافت و زمان زیادی را صرف پیاده‌روی کنند. سعی کنید در هفته اول، زمانی کوتاه به مدت ۱۰ دقیقه را برای پیاده‌روی در نظر بگیرید. ابتدا برای گرم کردن بدن خود ۵ دقیقه را خیلی آرام حرکت کنید و کمی مکث کرده و مقداری حرکات کششی آرام  انجام دهید تا بدن شما گرم و در عین حال باعث انعطاف پذیری ماهیچه‌هایتان شود. پس از گرم شدن، با حرکت‌های منظم و سرعت متوسط، شروع به راه رفتن کنید و اجازه دهید دست هایتان در کنارتان آزادانه حرکت کنند.

قدم هایتان را از پاشنه به پنجه بردارید و کف پاهایتان را به زمین نکوبید. در دقیقه‌های آخر پیاده‌روی از سرعت خود بکاهید و با تعدادی از حرکات کششی آرام  به پایان برسانید تا ضربان قلب شما از حالت تند به حالت عادی برگردد. سپس بعد از یک هفته، کم کم به زمان پیاده‌روی خود اضافه کنید. یادتان باشد با رعایت نکاتی که گفته شد نه تنها یک پیاده روی اصولی را انجام می دهید بلکه بسیار هم برایتان شیرین و لذتبخش خواهد بود.